TASR – Teraz.sk, 8.8.2013

 

SOPK tvrdí, že ak by sa terminál postavil v hraničnom priestore SR, bude to mať prínos nielen pre Bratislavu, ale aj celú krajinu.
Bratislava 8. augusta (TASR) ‑ Projekt širokorozchodnej železnice má pre Slovensko geopolitický rozmer a keby sa napokon nerealizoval, malo by to negatívny dosah na konkurencieschopnosť krajiny. Povedal pre TASR predseda Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory (SOPK) a predseda Svetovej komorovej federácie Medzinárodnej obchodnej komory Peter Mihók. "V prípade tranzitu ropy a plynu cez Slovensko má rozhodujúcu pozíciu Rusko, lebo smer je jednosmerný. V prípade širokorozchodnej železnice bude tranzit obojstranný a významná úloha pripadne Slovensku, ktoré bude súčasťou tovarových tokov medzi Ruskom, Áziou a Európou," zdôraznil.
O realizácii projektu, ktorý podporuje aj Európska komisia, rozhodne štúdia uskutočniteľnosti, s ktorej dokončením sa podľa informácii TASR počíta do konca tohto alebo najneskôr v prvej polovici budúceho roka. Štúdia sa má zaoberať aj umiestnením nového nákladného terminálu v regióne Viedeň‑Bratislava. "Umiestnenie nákladného terminálu nebude vo Viedni, ako sa prezentuje v médiách, ale pravdepodobne v už existujúcom priemyselnom parku Kittsee alebo v Parndorfe. To by bola pre Rakúsko najlacnejšia a pre Slovensko najvýhodnejšia ekonomická, strategicko‑geopolitická lokalizácia," povedala pre TASR advokátka Jana Martinková, ktorá sa tejto problematike dlhšie venuje, odvolávajúc sa na rakúske zdroje.
SOPK tvrdí, že ak by sa terminál postavil v hraničnom priestore SR, bude to mať prínos nielen pre Bratislavu, ale aj celú krajinu. Projekt by tak mal prispieť k znižovaniu regionálnych rozdielov medzi západom a východom Slovenska. "Takýto veľký infraštruktúrny projekt cez územie Slovenska prinesie zákazky pre slovenské firmy, ktoré zvýšia aj zamestnanosť na samotnom východe a juhu Slovenska," upozornil Mihók.
Slovensko si taký projekt nemôže dnes dovoliť, tvrdí V. Novotný
Projekt širokorozchodnej železnice dlhodobo kritizuje opozícia, ktorá naopak tvrdí, že východ Slovenska príde o stovky pracovných miest. "Slovensko si dnes takýto projekt zo štátneho rozpočtu nemôže dovoliť. Je šialenstvom financovať projekt, ktorý zoberie prácu zo Slovenska za peniaze slovenských občanov," vyhlásil podpredseda SDKÚ‑DS Viliam Novotný. Podľa neho je takýmto projektom priamo ohrozených 1500 pracovných miest v subregióne Čierna nad Tisou, Veľké Kapušany, Kráľovský Chlmec, kde je na prekládku tovaru naviazaných najviac pracovných miest.
Mihók však tvrdí, že ide o zásadné nepochopenie filozofie tohto projektu. "Celé východné Slovensko a samotné Košice môžu významne profitovať z obojsmerného nárastu objemu prepravy tovarov, a to aj s využitím kapacity Čiernej nad Tisou ako významného regionálneho prepravného uzla," dodal predseda SOPK.
Podľa Martinkovej v prekladisku v Čiernej nad Tisou pracuje viac ako tisíc ľudí a zameriava sa prevažne na sypké materiály, ktorých objem zostane nielen zachovaný, ale mal by sa dokonca zvýšiť. "Preto nie je ani reálne možné, aby všetci zamestnanci, či ich väčšia časť prišla o prácu. Po vybudovaní širokorozchodnej a jej prepojenia na ázijský trh sa zvýši objem a rôznorodosť tranzitu, takže je viac ako reálny predpoklad zachovania súčasných pracovných miest v prekladisku," spresnila advokátka.